Compania este un producător de top din Marea Britanie și furnizor de produse alimentare premium, proaspete și cu valoare adăugată. Compania trateaza cu seriozitate toate produsele sale din carne de porc de cea mai buna calitate. Sunt pasionați să producă numai alimente de calitate, într-un mod eficient și durabil, în facilități bine investite din Marea Britanie.

Clientul nostru cauta oameni talentați care să se alăture companiei lor! Este o oferta benefica pentru toti cei implicati … Ca si angajat iți atingi potențialul lucrand intr-o companie de renume iar compania își realizează planurile lor ambițioase de creștere.

Descrierea postului:

  • Lucrând într-un mediu de producție cu ritm rapid, vi se va cere să folosiți instrumente și echipamente pentru a procesa carcasle animale (porci) după sacrificare.
  • Vi se va cere să faceți față diferitelor sarcini din abator, după cum este necesar, astfel încât este necesară o atitudine flexibilă față de muncă
  • De asemenea, primim si aplicatii de la sacrificatori cu experiență pentru a efectua sacrificarea propriu-zisă

Candidatul ideal:

  • Este motivat și capabil să lucreze din proprie inițiativă
  • Îi place să lucreze la normă într-un mediu cu ritm rapid
  • Are standarde ridicate de muncă
  • Cunoaste limba engleza, are un nivel de incepator atât în ​​scris, cât și verbal
  • Îi place să lucreze ca parte a unei echipe
  • În mod ideal, aveți deja experiență în industria producției de alimente, totuși acest lucru nu este necesar, deoarece se va oferi o instruire completă

Salarizare:

Dacă sunteți un agent de sacrificare pe deplin calificat:

  • 1000 GBP bonus de start*
  • 17,50 GBP / ora (inclusiv bonusul de prezență*)
  • * 16,50 GBP / ora (dacă sunteți pe deplin calificat) – această rată de plată este pentru agenții de sacrificare complet calificați și cu experiență (care nu vor avea nevoie de instruire)
  • + 1,00 / ora bonus până la 48 de ore standard dacă nu există nici o absență într-o săptămână de lucru și 48 de ore complete – bonusul se oprește la 48 de ore și nu se plătește pentru orele suplimentare
  • Orele suplimentare plătite x 1.333 (adica: 21,99 GBP – 23,33 GBP / oră suplimentară)

*bonusul de start de 1000 GBP va va fi acordat agenților de sacrificare autorizați și agenților de eviscerare în cadrul Abatorului (de obicei, clasele A și C din matricea salarială pentru departamentele de măcelărie și abator), va fi o plată brută totală de 1000 GBP per persoană

Dacă nu sunteți pe deplin calificat:

  • 500 GBP bonus de start*
  • 10,88 GBP / ora + bonusul de prezență
  • + 1,00 / ora bonus până la 48 de ore standard dacă nu se lucrează într-o săptămână de lucru și 48 de ore complete – bonusul se oprește la 48 de ore și nu se plătește în orele suplimentare

* Dacă aveți o anumită experiență într-un mediu de abator / sacrificare, vă putem oferi un loc de muncă cu un grad mai mic de salarizare și veti fi instruiți până la gradul maxim dacă aveți atitudinea corectă. Compania vă va sprijini pentru a atinge gradele mai mari de plată cât mai repede posibil

*Plata minimă pentru cineva cu minima experiență în manuirea cuțitului este de 10,88 GBP / ora + bonus de prezență (adică 11,88 GBP / ora,  inclusiv bonusul de prezență)

*Bonusul de start se va plăti în două tranșe: prima jumătate după completarea primei luni de la angajare, a doua jumătate după finalizarea primelor 4 luni. Această perioadă de 4 luni este cunoscută ca „perioada de referință”. Bonusul se va plăti numai în cazul în care s-au lucrat toate schimburile complete programate în perioada de referință. Orice absență în acest timp va fi revizuită de la caz la caz și poate duce la retragerea oricărei părți sau la reținerea întregului bonus de start.

Ture:

  • 48 ore (standard), 2 pauze x 30 min
  • Luni – Vineri: 07.00 – 19.45

* Vă rugăm să rețineți că trebuie să fiți dispus să lucrați până la ora de finalizare

* Flexibilitatea este necesară de la toată lumea pentru a lucra până la ora de finalizare, în fiecare zi lucrătoare

* Posibilitatea de a lucra mai mult de 48 de ore

Noi oferim:

  • Oportunități de a învăța noi abilități și a progresa prin intermediul unuia dintre cei mai importanți producători de alimente din Marea Britanie
  • Nu percepem comision pentru niciunul dintre serviciile oferite
  • Contract legal de muncă
  • Sfaturi pentru obținerea documentelor necesare (dacă se solicită) pentru angajarea legală în Marea Britanie
  • Asistență pe tot parcursul contractului temporar
  • Roluri temporare în desfășurare și posibilitatea de a li se oferi un contract permanent
  • De îndată ce primiți contractul permanent, veți avea dreptul la:
    • Accesarea unei serii de reduceri la cumpărături și divertisment și alte avantaje
    • Veti fi inrolat gratuit în sistemul de pensii al companiei
    • Cota din profituri cu sistemul nostru de acțiuni reduse
    • Abonament la sală locală redus
    • Schema de cumpărare a zilelor de concediu extra
    • Asigurare in cazului decesului în serviciu
    • Zile de concediu suplimentare in functie de vechime in munca
    • Schema pentru transportul cu bicicleta la locul de muncă
    • Inrolarea in schema de pensii a companiei
    • Parcare la locul de muncă
    • Înstiintare cu privire la informatii despre profit
    • Program de recomandare
    • Reduceri in magazin

Global Personnel Group este dedicat selectarii, recrutarii si dezvoltarii celor mai buni candidati. Criteriile noastre de selectie se bazeaza doar pe potrivirea experientei anterioare si a abilitatilor dumneavoastre cu locul de munca disponibil. Aplicând pentru poziția de mai sus și furnizându-ne datele dvs. personale, înțelegeți că datele dvs. vor fi prelucrate în conformitate cu Politica noastră de confidențialitate (Privacy Policy) În timp ce ne străduim să răspundem la toate aplicațiile în mod individual, datorită numarului mare, acest lucru nu este întotdeauna posibil. Vă mulțumim pentru interesul acordat acestui loc de munca și așteptăm cu nerăbdare să lucrăm cu dvs. în viitor