Principalele atribuții și responsabilități:

  • Sprijinirea clientului in functie de nevoile și activitățile sale zilnice si îngrijirea acestuia în propria casă
  • Sa fiți o companie placuta și sa arătați interes si sustinere pentru stilul de viață al clientului
  • Sa dați dovada de înțelegere a nevoilor și a problemelor lor în timp ce promovați și încurajați independența
  • Asistarea clientului în îngrijirea personală și în activitățile casnice atunci când este necesar
  • Sprijinirea clientului în miscare, sustinerea în dizabilitățile fizice și asistarea lui în pregătirea mesei sau curățenie
  • Asigurarea faptului că planul de îngrijire al fiecărei persoane este respectat șau ajustat, după caz, pentru a reflecta schimbarile în nevoile sale
  • Raportarea către manager sau către familia clientului a oricărei modificări semnificative a stării acestuia de sănătate sau a oricăror schimbări importante in starea

Cerințe:

  • Experiență cel puțin 6 luni ca Live-In Carer (îngrijitor la domiciliul clientului)
  • Să demonstrati pasiunea de a-i ajuta pe ceilalți și să aveti un caracter afectuos si grijuliu
  • Fiabilitate și bune abilități organizatorice
  • Abilităti excelente de comunicare
  • Să detineti calificări in domeniul sănătătii și/sau in asistență socială (de preferat)
  • Permis de conducere (de preferat)
  • Candidaților le va fi oferit training

Global Personnel Group este dedicat selectarii, recrutarii si dezvoltarii celor mai buni candidati. Criteriile noastre de selectie se bazeaza doar pe potrivirea experientei anterioare si a abilitatilor dumneavoastre cu locul de munca disponibil. Aplicând pentru poziția de mai sus și furnizându-ne datele dvs. personale, înțelegeți că datele dvs. vor fi prelucrate în conformitate cu Politica noastră de confidențialitate (Privacy Policy. ) În timp ce ne străduim să răspundem la toate aplicațiile în mod individual, datorită numarului mare, acest lucru nu este întotdeauna posibil. Vă mulțumim pentru interesul acordat acestui loc de munca și așteptăm cu nerăbdare să lucrăm cu dvs. în viitor